آخرین اخبار

یوسف جاوید درگذشت

1398/03/22

بازگشت همه به سوی اوست

یوسف جاوید کارگردان و بازیگر محبوب و فرهیخته، فرزند استاد عسگر جاوید روز 21 خردادماه پس از مدتی بیماری درگذشت

مراسم تشییع جنازه مرحوم فقید یوسف جاوید روز چهارشنبه 22 خردادماه 1398 ساعت 17 از مجتمع فرهنگی هنری فدک به سمت آرامستان بهشت زهرا برگزار خواهد شد

وی از جمله هنرمندان معروف، با اخلاق و مردمی اردبیل بود که بیشتر به عنوان بازیگر شناخته می‌شد در حالی که او خود را بیشتر طراح صحنه می‌دانست.

جاوید با فیلم‌سازی و عکاسی به هنر روی آورد، اما با عضویت در انجمن نمایش اردبیل به یک تئاتری تمام‌عیار بدل شد و از آنجا که تئاتر جذابیت‌های بسیاری برایش داشت، وارد همه حیطه‌های این هنر شد و خود را درگیر آن کرد.

وی از بازیگران با استعداد تئاتر، سینما و تلویزیون اردبیل بود، اما در زمینه‌های مختلفی نظیر کارگردانی، طراحی صحنه و لباس، نویسندگی، تصویربرداری و تدوین نیز دست داشت.

در برنامه‌های سیمای اردبیل و فیلم‌ها و سریال‌های شبکه سبلان از جاوید کار‌های ارزشمندی به یادگار مانده که بار‌ها از مراکز تبریز، زنجان و ارومیه نیز پخش شده است؛ وی علاوه بر بازی در بیشتر فیلم‌های پدر، در جُنگ مطرح «ساعت خوش» در دهه هفتاد نیز نقش داشتند.

هنر‌های وی به تئاتر و سینما و تلویزیون محدود نمی‌شد و دیگر گروه‌ها نیز از استعداد وی در زمینه عکاسی، تدارکات، نور و موسیقی بهره‌ها گرفتند.

در بیست و سومین جشنواره تئاتر استان اردبیل بیشترین جایزه به نمایش «تکه‌های دلتنگی» به کارگردانی یوسف جاوید رسید و سال گذشته نیز با اینکه بیماری وجودش را درگیر کرده بود، اما برای نمایش موش از جان و دل مایه گذاشت.

یوسف جاوید (۱۳۵۲-۱۳۹۸)، فرزند اصغر جاوید -پدر سینمای اردبیل- مدت‌ها با بیماری جنگید و امروز روح خود را به هنرمند اعظم سپرد.

او متولد سال ۱۳۵۲ بود و فعالیت هنری خود را با عکاسی و فیلمسازی آغاز کرد، جاوید از سال ۱۳۶۶ وارد حوزه بازیگری در تئاتر شد و سپس در سریال های تلویزیونی هم به ایفای نقش پرداخت.

روحش شاد و یادش گرامی

منبع تیک آرت
مدیریت کل
Date published: 12:00
10 / 10ScaleMaximum stars
Starts: 06-12-2019
Ends: Duration:
P.O. Box:
Ardabil,
Iran

جهت اطلاع از برنامه‌های تئاتر، سینما و کنسرت در خبرنامه عضو شوید.

SiteMap